Doorgaan naar inhoud
Menu
Satur9's World
  • Home
  • Wie
  • Waar
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Insta-links
  • Leeslijst
Satur9's World

Bloggen door de jaren heen

Geplaatst op 10 december 201810 december 2018

Onlangs hield ik eens grote kuis in mijn categorieën, en zag zo een hele hoop oude blogberichten aan mijn oog passeren. En wat een evolutie zag ik! Ik ben ondertussen al meer dan 12 jaar aan het bloggen, met ups en downs, met blogdips- en stiltes, maar altijd kwam ik terug boven water. Want ik doe het graag, dat bloggen. 

Het eerste wat me opviel, is dat de lengte van mijn blogposts enorm geëvolueerd is. In de beginjaren  postte ik vaak gewoon een gedachte, en idee, een observatie. Dat was soms maar een zinnetje, soms echt een paar woorden maar. 

Ook de inhoud van mijn blog veranderde, daarvan was ik me meer bewust dan van de lengte van die posts. Ik schreef over de kinderen en een tijd later niet meer of meer in algemene termen, ik postte weekmenu’s en dan ook niet meer, ook mijn eigen interesses verschoven waardoor de inhoud van mijn blog mee verschoof. 

De vorm evolueerde ook. Ik veranderde al eens van lay-out, uiteraard, maar niet alleen dat veranderde, ook foto’s werden belangrijker. Vroeger waren blogberichten gewoon tekst, af en toe kwam daar eens een grafisch toestandje bij of een foto. Nu is er geen blogbericht zonder foto. Wat soms wel wat verstikkend werkt, omdat het niet altijd even gemakkelijk is elke tekst van een beeld te voorzien. Gelukkig heb ik nu een letter box en een letterbord, hulpmiddelen die me vaak uit de nood helpen. 

Ik heb al menige blogdip en blogstilte doorstaan, maar kwam toch steeds terug. De kriebel om te schrijven is niet te weerstaan. Soms vraag ik me af hoe relevant het is wat ik hier zet, maar zoals Patricia van nobutterfly me eerder voorhield: het is hier mijn koninkrijk, en ik doe hier wat ik wil. En ze heeft gelijk. Dus doe ik wat ik graag doe, wanneer en hoe ik het zelf wil. 

Volgende week volgt nog een berichtje over hoe ik blog, want ook dat evolueerde met de tijd. 

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Klik om op Pinterest te delen (Opent in een nieuw venster) Pinterest
  • Klik om te delen op X (Opent in een nieuw venster) X
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Verwante Berichten:

  • Hiep hiep hiep…
  • Gastblog – Bloggen: van persoonlijk dagboek naar groei-tool voor kleine ondernemers
  • Het goeie oude blogstokje is terug!
  • Voor het laatst – the sequel
  • Is bloggen nog de moeite waard?

2 gedachten over “Bloggen door de jaren heen”

  1. Goofball schreef:
    20 december 2018 om 10:35

    Jij blogt ook al van voor het Facebook/ Twitter / …tijdperk eh. Dat verklaart denk ik de korte berichtjes. Ik had dat ook meer in het begin. Nu gooi je een korte statusupdate elders.

    Aan het laden...
    Beantwoorden
    1. Satur9 schreef:
      20 december 2018 om 12:09

      Ja, je hebt gelijk! Het is in de periode dat ik met Facebook begon, dat de blogberichten veranderden en langer werden. Rake observatie 🙂

      Aan het laden...
      Beantwoorden

Zeg het eens?Reactie annuleren

Recente reacties

  • josiesstories op Van dag tot dag (11)
  • Samaja op Van dag tot dag (11)
  • Inge op Van dag tot dag (11)
  • Matroos Beek op Van dag tot dag (11)
  • Jan K. alias Afanja op Van dag tot dag (11)

Categorieën

  • Bloggen
  • Categorie vergeten
  • Creatief
  • Familie
  • Fietsen en wandelen
  • Foto's
  • Gent
  • Lekker
  • Leven en liefde
  • Lezen en luisteren
  • Reizen
  • Toogpraat
  • Ziek

Tagcloud

#projectblogboek #satur9sphotochallenge #wedraaiendoor 40 dagen bloggen 1000 vragen aan jezelf borstkanker breien camper camperlife corona destelbergen dilemma dilemma's fietsen foto challenge frankrijk gastblog gastblogger Gent haken holiday kanker lievegem lililove metastase naaien ontheroadagain op reis ottolove photo challenge pipalove Sint-Amandsberg tdf throwback thursday tour de france vakantie verjaardag vriendenboekje waarschoot week in beeld ziek zomer zonsondergang zonsopgang zou je liever?

Archief

Meta

  • Login
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Abonneer je op dit blog d.m.v. e-mail

Voer je e-mailadres in om je in te schrijven op dit blog en e-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Voeg je bij 102 andere abonnees

Volg Satur9's World

Voeg je bij 102 andere abonnees
©2025 Satur9's World | Aangedreven door SuperbThemes
%d