Doorgaan naar inhoud
Menu
Satur9's World
  • Home
  • Wie
  • Waar
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Insta-links
  • Leeslijst
Satur9's World

Haken, de prehistorie

Geplaatst op 9 mei 201227 november 2018

Mijn zotte inval om opnieuw te gaan handwerken, en mijn projectjes online te zetten, noodzaakt enige uitleg, vermoed ik zo. Want ik neem aan dat er nogal wat mensen zijn die begot niet weten waar dit nu ineens allemaal vandaan komt.

Mijn grootvader, die hield van de koers. En mijn grootmoeder, die hield van handwerken. En ik ga ervan uit dat die dingen in de genen kruipen, want ook ik hou van de koers, en mijn moeder, oudste zus en ik houden ook van handwerken.

Mijn grootmoeder, die deed alles wat je je maar kon indenken. Kleren naaien, breien, haken, macramé, smirna… en wellicht nog vanalles. Ze was altijd bezig, zo herinner ik het me toch. En hier in huis vind je nog wel wat relieken.

Gaande van een klein kadertje:

Over een gebreide poes (ik dacht toch dat mijn grootmoeder die maakte, het kan ook mijn ma geweest zijn die ze gebreid heeft):

En een sjaal die mijn grootmoeder voor me haakte. Ik draag hem momenteel niet meer, maar ik kan het niet over mijn hart krijgen hem weg te doen:

Als laatste een sprei, die mijn grootmoeder ook voor me haakte. Momenteel in gebruik op het bed van mijn dochter, maar het is wel de mijne!

Ook mijn ma deed veel handwerk, en doet dat nog steeds. Breien, breien op de breimachine, en borduren. En haken. Mijn oudste zus kon de mooiste dingen maken. Poppenkleertjes, zonder patroon, gewoon op het gevoel. Naaien, breien, kinderkleren, grotemensenkleren… vanalles.

Wat ik zelf allemaal eerder maakte, daar ga ik morgen mee verder. Voor vandaag is het genoeg geweest!

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Klik om op Pinterest te delen (Opent in een nieuw venster) Pinterest
  • Klik om te delen op X (Opent in een nieuw venster) X
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Verwante Berichten:

  • Week in beeld – week 34
  • Week in beeld – week 3
  • Haken, de historie
  • Terugblik… (7)
  • Haakprojecten

Zeg het eens?Reactie annuleren

Recente reacties

  • Matroos Beek op Domein Menas
  • rietepietz op Domein Menas
  • josiesstories op Van dag tot dag (10)
  • djaktief op Domein Menas
  • Jan K. alias Afanja op Domein Menas

Categorieën

  • Bloggen
  • Categorie vergeten
  • Creatief
  • Familie
  • Fietsen en wandelen
  • Foto's
  • Gent
  • Lekker
  • Leven en liefde
  • Lezen en luisteren
  • Reizen
  • Toogpraat
  • Ziek

Tagcloud

#projectblogboek #satur9sphotochallenge #wedraaiendoor 40 dagen bloggen 1000 vragen aan jezelf borstkanker breien camper camperlife corona destelbergen dilemma dilemma's fietsen foto challenge frankrijk gastblog gastblogger Gent haken holiday kanker lievegem lililove metastase naaien ontheroadagain op reis ottolove photo challenge pipalove Sint-Amandsberg tdf throwback thursday tour de france vakantie verjaardag vriendenboekje waarschoot week in beeld ziek zomer zonsondergang zonsopgang zou je liever?

Archief

Meta

  • Login
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Abonneer je op dit blog d.m.v. e-mail

Voer je e-mailadres in om je in te schrijven op dit blog en e-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Voeg je bij 102 andere abonnees

Volg Satur9's World

Voeg je bij 102 andere abonnees
©2025 Satur9's World | Aangedreven door SuperbThemes
 

Reacties laden....
 

    %d