Op donderdag is het hier Throwback Thursday. Dit jaar gaan we terug naar een nabij verleden. Het jaar 2020, het jaar dat we in onwetendheid begonnen, het jaar dat we een beetje lachten met dat virus in China, het jaar dat we dachten dat we er na een vijftal weken wel weer vanaf zouden zijn, het jaar van de lockdown, het jaar van de mondmaskers en de social distancing, het jaar van het voortschrijdend inzicht. Het jaar dat we kennismaakten met corona.
Voor u in beeld gebracht: het ontstaan van een mondmasker/mondkapje.
Patroon op de stof leggen en uitknippen.

Uitgeknipt. Links het stapeltje met binnenkanten, rechts het stapeltje met buitenkanten. Ja, dit is bandwerk.

Per 2 aan elkaar genaaid.

Naadjes openstrijken.

Binnen- en buitenkant aan elkaar naaien. Niet vergeten een keergat open te laten.

Keren.

Het keren van hierboven zat eigenlijk tussen de stap rechts en de stap links. En bij buiten- en binnenkant aan elkaar naaien, zat ook nog de stap lintjes bevestigen. Toen nog hadden lintjes nog de voorkeur ja, om de mondmaskers op een voldoende hoge temperatuur te kunnen wassen.

Isn’t she cute?

Klaarmaken voor ophaling/aflevering/verzending.

Mondmaskers maken en eten, zo leek het die week wel.


Er werd ook wel gefietst die week.

We beginnen gelijk aan een nieuwe lading.

Volgende week is het Lili haar verjaardag. Om de lockdown-verjaardag van de kleuter wat op te vrolijken, hebben we รฉรฉn en ander in petto voor haar. Met de hulp van andere oma Nannydien en met dit pakje zal Pipa verkleed zijn als Olaf uit Frozen. Spannend!



Zeg het eens?