Op donderdag is het hier Throwback Thursday. Dan bedenk ik een willekeurige zoekterm, en zoek aan de hand daarvan foto’s op in mijn fotoarchief.
Dit reeksje gaat voor nog niet nader bepaalde tijd in de koelkast, en als tijdelijke afsluiter wilde ik toch wel iets leuks. Appel, dat leek me wel wat, daar kwamen redelijk gevarieerde foto’s uit. Maar ja. Misschien toch niet. Koffie dan! Goh ja. Slapen. Mmmm. Fietsen! Yes! Daar kwam de klik in mijn hoofd, hier heb ik zin in.
Je wil niet weten hoeveel foto’s Google ophoest uit mijn archief als ik de zoekterm “fietsen†ingeef. Ik ga ze zelf niet tellen, dat is zeker. En ik probeer me hier te beperken tot een tiental foto’s.
Eén van de eerste. In onze gang. Er waren nog kleinere fietsjes hiervoor, uiteraard, maar daarvoor zou ik eens moeten kijken in de papieren fotoalbums. 19/01/2002.
Zelfde fietsen, en die van oma en Herman, en een huurfiets voor mij, dacht ik. 06/04/2002, in Chaam in de paasvakantie.
Ook voor een kunstige fietsfoto draaien we onze hand niet om. Chaam, april 2004.
Milan deed echt niet liever. Ook Chaam, ook april 2004.
Onwaarschijnlijk hoeveel foto’s ik heb van Milan die een fiets kuist (het hoefde niet noodzakelijk de zijne te zijn). Hier had hij wilde plannen met een oud fietsje. Hij is nu elektricien, maar het had blijkbaar net zo goed fietsenmaker kunnen zijn. 04/05/2006.
En, herinner je je die plaatjes nog? (Kleindokkaai, 17/02/2014)
Deze foto luidt een nieuw tijdperk in. Meneertje Mertens, die wandelen of fietsen daarvoor alleen maar als “verplaatsing van punt A naar punt B†beschouwde, schafte zich een fiets aan. Dit is een foto van ons eerste ritje, op 15 maart 2014, van bij ons thuis naar dit bankje aan de Oude Scheldearm in Destelbergen. 3,5km heen, 3,5km terug. Toegegeven, hij had een zware verkoudheid slash was een beetje grieperig geweest, maar bij dat bankje piepte hij: gaan we nu naar huis? Als je weet dat hij in 2020 al 3600km gefietst heeft, dan weet je ook van hoe ver hij komt en hoe knap dat is!
In dit lelijk stuk Vlaanderen in Roeselare keken we in de gietende regen naar de tour, en crashte Chris Froome bijna bovenop ons. Indrukwekkend en creepy, ik zeg het u. (09/07/2014)
Ge moet daar vroeg mee beginnen. 28/08/2018
Yup, wij gaan altijd met de fiets naar het stembureau. (14/10/2018)
Foto 11. Oei. Ach ja. Eentje meer of minder. Ons huidige fietskes.
10 foto’s is eigenlijk veel te weinig. Ik heb dan nog geeneens foto’s van mooie toerkes, van de Tour behalve die ene, van de 1000km voor Kom op tegen kanker…
Tot in den draai!


Zeg het eens?