Intussen in mijn week

Keek ik
En nu is ze dood, een zeer beklijvende reportage over femicide en partnergeweld, van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh. Deel 1 en 2 van de 4-delige reportage staan al online, te zien op vrt max.

Las ik
Dokter in Ierland van Patrick Taylor. Ik kwam de titel (en de opmerking dat het een vlot lezend boek is) tegen bij Moois van M(i)e, meen ik me te herinneren. Leest lekker weg en doet me eerlijk gezegd de hele tijd denken aan All Creatures Great and Small, de jaren 70 versie. Laverty is James Herriot, O’Reilly is Siegfried, en de vriend van Laverty is Tristan.

Zong ik
Het is de laatste keer dat ik het over het nummer ga hebben, ik beloof het, maar Angels van Robbie Williams is nog hele dagen bij mij. Van ’s morgens tot ’s avonds. Het moet slijten.

At ik
Er zit een voorraad eten die Lies maakte in onze diepvriezer, en daar aten we deze week regelmatig van.

Negeerde ik
De actualiteit. Zoveel als mogelijk. Geen zin in.

Luisterde ik
De podcast Drie boeken van Wim Oosterlinck. Ooit, in zijn tijd bij Studio Brussel, vroeg die me of wij familie zijn, waarop ik vol overtuiging antwoordde: neen. Achteraf vertelde mijn moeder me dat hij wel verre familie is. En dan zie ik in mijn hoofd altijd een licht (ziekenhuis)groen huis op de Evergemsesteenweg in Wondelgem, waar zijn grootvader woonde. Het is al lang afgebroken ondertussen. Soit, dit terzijde. Er waren een paar mensen te gast die ik graag wilde horen. Zoals Bruno de Wever (broer van, inderdaad, en zeer andersdenkende broer) en Ercan Cesmeli. Die laatste is gastro-enteroloog in het Sint-Lucas, hij heeft eens een onderzoek bij mij gedaan na een verdachte plek op een scan. Was niks, gelukkig. Hem vond ik een fantastische dokter, een lieve dokter ook, iemand die zijn tijd neemt voor elke patiรซnt. Hij is nogal gekend in Gent, de eerste Turkse student ooit aan de Gentse universiteit, en samen met zijn vrouw Leyla Yรผksel oprichter van de vzw Burgerplicht. Fantastische, geรซngageerde mens. En die podcast was ook zo de moeite waard, de mens struikelt soms over zijn woorden omdat zijn gedachten zoveel sneller gaan dan hij kan spreken, volgens mij is die even intelligent als Einstein, enorm geรฏnteresseerd in vanalles (maar niet in vogels). Echt zo de moeite waard. En je hebt het wel al door: de podcast is me meer te doen om de mensen dan om de boeken.

Ik ga nu zelf ook nog efkes doorratelen: ervoor luisterde ik naar een postcast vaan Zwijgen is geen optie met Tessa Kerre. Nog zo’n briljante Gentse dokter, en ze sleepte me met haar enthousiasme helemaal mee in haar verhaal. Mijn interesse was er doordat haar naam me bijstond van vroeger (ze blogde, en was ook betrokken bij Gentblogt, of op zijn minst haar echtgenoot, dat weet ik nu niet meer zo goed), en doordat ze diensthoofd hematologie is in het UZ Gent, waar Meneertje Mertens dus ook behandeld gaat worden. Wat een fijne vrouw is dat. Ook in de podcast Drie boeken komt ze aan het woord, en daar ben ik nu naar aan het luisteren.

Wat deed jij zo allemaal de afgelopen week?


Reacties

30 reacties op “Intussen in mijn week”

  1. Ik luister te weinig podcast, dat ben ik nu wel van plan. Lezen doe ik elke dag en ‘nu is ze dood’ grijpt me bij de keel. Nieuws kijk en lees ik ook, maar die beelden van telkens nieuwe puinhopen maken me moedeloos.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Ik kwam weinig tot het luisteren van podcasts, maar nu ben ik er toch wel mee weg.
      Ik lees een selectie nieuws, maar ik kijk het niet meer. Iedere keer erger ik me te pletter.
      En ja, die telkens nieuwe puinhopen maken moedeloos…

  2. Ik deed zo goed mogelijk dat wat echt moest of wat ik echt wilde. Een mens moet keuzes maken om zichzelf niet te overdragen.

    Dat boek Dokter in Ierland ga ik onthouden.

    1. Overvragen moet dat zijn.

    2. Satur9 avatar
      Satur9

      Het is goed om jezelf te verzorgen.

  3. โ€˜En nu is ze doodโ€™ heeft oude wonden opengereten. Zeer slechte week. Is nu weer okรฉ voorlopig.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Och Joke toch. Dikke steunknuffel van hieruit.

  4. Corine avatar
    Corine

    Ercan Cesmeli… met hem zat ik tussen ’81 en’83 samen in de klas. Het was toen al overduidelijk hoe gedreven en intelligent hij was. Steeds op zoek naar kennis en daarnaast ook heel fijn in de omgang.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Moh kijk, zo leuk! En mooi ook dat toen al naar boven kwam wat nu zo duidelijk blijkt.

  5. Wat ik deed? Helpen klussen in huis van onze oudste en zijn hoogzwangere partner, sporten (krachttraining en cardio), boodschappen, administratie bijwerken, flink wat tuinieren en (veel) lezen in een heel mooi boek: โ€žal het blauw van de hemelโ€œ, echt een aanrader!

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Jij was een bezige bij ๐Ÿ™‚
      Dat boek moet ik toch onthouden, ik lees (bijna) overal positieve ervaringen!

  6. Afgelopen week heb ik vooral genoten van het mooie weer. In de tuin en in de natuur komen kleur en leven aan alle kanten weer tevoorschijn. Het was fijn om daar weer eens lekker bij stil te staan en te zitten.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Heerlijk hรจ. Dat mooie weer geeft weer moed ๐Ÿ™‚

  7. ambitious87ff904e84 avatar
    ambitious87ff904e84

    Hier na de fotoles donderdag luisterde ik naar Zandman op radio1 ( leuk programma die me al leuke podcast heeft leren kennen). Deze keer de over Olga Majeau die een podcast (NPO) maakte “Paus waar is men kunst” ….je denk dit is een verhaaltje ……dus luisteren :). Lezen doen we met Johan Opdebeeck met De aanslag op Napoleon en genoten van een paar dagen niks doen met de MH in Zonnebeke.( De Bourgogne)

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Zo lekker veel tips, dankjewel Jurgen! Die camperhoeve in Zonnebeke ziet er echt wel interessant uit!

  8. Een welbestede week. podcasts luisteren doe ik niet. Met de rest wel al wordt het zingen minder.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Ik deed dat ook niet, podcasts luisteren, maar nu ben ik toch overstag gegaan.

  9. Tessa is echt een topdokter en een prachtige persoon (รฉn meter van onze dochter, I feel blessed). Altijd weer onder de indruk van haar positiviteit en energie. Ze is een krak in het helder uitleggen van moeilijke medische dingen en pleitbezorger voor meer kunst en cultuur. Je kan haar volgen op IG (@pollykomt)

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Ah maar de meter van jullie dochter, zalig! Ze lijkt me inderdaad echt een fantastisch mens. Ik volg haar IG nu ๐Ÿ™‚

  10. Wat een gelukske, die verse lasagne kunnen uit de vriezer halen!
    Ik luister eigenlijk geen podcasts meer, maar je heb me wel nieuwsgierig gemaakt naar die dokter!

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Ja, die lekkere lasagne is echt genieten ๐Ÿ™‚
      Beide dokters zijn zeer de moeite waard ๐Ÿ™‚

  11. Podcasts luisteren doe ik niet… op 1 na, 2 wekelijkse… en die luister ik in 2 of 3 delen… ik kan niet tegen de geluiden uit zoiets. Boeken lezen doe ik evenmin… en dat wat jij keek, dat genre kijk ik evenmin. Helaas teveel triggers.

    Wat ik deze week deed….
    Maandag ben ik aangereden dus bestonden mijn dagen uit aanpassen aan herstelnoodzakelijkheden van mijn lijf. Dinsdag kon ik dus zo goed als niks. Woensdag reed ik naar mijn schoonkind en zij reed ons naar Dortmund Zoo. Daarna naar een hotel en de volgende ochtend naar de Zoo van Krefeld. Daarna naar huis. Met beleid, veel pauzes op bankjes in de zon.. maakten dat het me allemaal lukte in combi met pijnstilligers.
    Vrijdag rustdag… klein beetje huishaten, weer op de fiets om niet te huiverig te worden.. en bloggen uiteraard.. en verder rusten. Zo ook zaterdag en vandaag, fietsen doe ik dan wel elke dag en wandelen ook… en bloggen… 3 dagelijkse vastigheden soort van, net als eten, ademen, slapen en jeweetwellen ๐Ÿ˜‰

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Bezige dame, ondanks de valpartij en de gevolgen daarvan. Hopelijk heb je heeeeeel hard genoten van de zoo-dagen in Duitsland!

  12. Nou niรฉt lezen , luisteren of zingen. meer wandelen, bridgen en wat bezoekjes afsteken. Wat rommelen in de tuin en natuurlijk van het zonnetje genieten.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Heerlijk toch ๐Ÿ™‚

      1. Verschil mag er zijn ja! ๐Ÿ˜‰

  13. Dank voor de tips. Tijdens mijn dagelijks wandeling luister ik vaak naar podcasts.

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Met plezier ๐Ÿ™‚

  14. Een vriendin van mij is grote fan van ‘Drie Boeken’. Voor haar verjaardag wou ze het boek dat is uitgebracht op basis van de podcast en je kon dan vragen dat Wim daar een woordje in schreef. Heel tof! Mijn week was heel fijn. Concertje van Milo Meskens meegepikt en gefeest met onze besties, het waren hoogdagen!

    1. Satur9 avatar
      Satur9

      Mooi cadeau ๐Ÿ™‚
      Leuk dat je zo’n fijne week had!

Zeg het eens?