Doorgaan naar inhoud
Menu
Satur9's World
  • Home
  • Wie
  • Waar
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Insta-links
  • Leeslijst
Satur9's World

Kleertjes voor meisjes

Geplaatst op 29 juni 201614 juli 2016

Het was nog eens tijd om uit mijn comfort zone te stappen, en meisjeskleertjes te maken.

Voor de eerste was mijn comfort zone nog comfortabel dichtbij. Ik kocht bij In den beer fleurige stofjes, zocht de maten op voor een 6-jarig meisje, en maakte eenvoudige rimpelrokjes.

DSC_2165

DSC_2163

Rechte lap stof, koker voor de rekker, zoom. Rekker erin, en klaar. Het deel “rekker erin” is niet echt mijn favoriete deel.

DSC_2176

Waarna ik een stap verder van mijn comfort zone ging staan. Een collega van Meneertje Mertens had gevraagd of ik eens een kleedje voor haar dochtertje wilde maken. Wat ik wel eens wilde proberen, for the sake of. Zou dat lukken?

Ik kreeg helemaal de vrije hand. Het moest alleen meisjesachtig zijn, de lievelingskleur van het meisje is blauw, en ze staat helemaal niet met paars. Ik ging op zoek naar een patroontje. Meisjesachtig dus, maar wat mij betreft liefst simpel. Er zijn héél veel mooie patroontjes voor katoenen jurkjes, maar daar wilde ik me niet aan wagen. Het meisje kon niet passen, en vermits katoen echt wel juist moet zijn, neen, liever niet.

Ik vond echter een combinatie van beide: de “hello spring” dress. Lijfje in tricot, rokje in katoen. Ideaal. Een gratis patroontje net in de juiste maat: helemaal ideaal!

Ik speelde op veilig en koos stofjes in de lievelingskleur van het meisje: een blauw gebloemd katoentje voor het rokdeel, en turquoise katoentricot voor het lijfje.


DSC_2293

Het kleedje was supersimpel om in  elkaar te steken. De mouwtjes staan iets minder uit, maar dat krijg ik in een volgende versie wel goed. Ik ben content met mijn werk, en het dochtertje van de collega van Meneertje Mertens is blijkbaar blij met haar kleedje, waarmee ze lekker kan “zwieren”!

DSC_2280

 

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Klik om op Pinterest te delen (Opent in een nieuw venster) Pinterest
  • Klik om te delen op X (Opent in een nieuw venster) X
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Verwante Berichten:

  • Satur9 maakt: zomerkleedjes
  • Kleedjes voor 2 meisjes
  • Verjaardagsjurkje voor Lili
  • Paasjurkje voor Lili
  • Satur9 maakt: kleedjes voor de meisjes

Zeg het eens?Reactie annuleren

Recente reacties

  • Matroos Beek op Domein Menas
  • rietepietz op Domein Menas
  • josiesstories op Van dag tot dag (10)
  • djaktief op Domein Menas
  • Jan K. alias Afanja op Domein Menas

Categorieën

  • Bloggen
  • Categorie vergeten
  • Creatief
  • Familie
  • Fietsen en wandelen
  • Foto's
  • Gent
  • Lekker
  • Leven en liefde
  • Lezen en luisteren
  • Reizen
  • Toogpraat
  • Ziek

Tagcloud

#projectblogboek #satur9sphotochallenge #wedraaiendoor 40 dagen bloggen 1000 vragen aan jezelf borstkanker breien camper camperlife corona destelbergen dilemma dilemma's fietsen foto challenge frankrijk gastblog gastblogger Gent haken holiday kanker lievegem lililove metastase naaien ontheroadagain op reis ottolove photo challenge pipalove Sint-Amandsberg tdf throwback thursday tour de france vakantie verjaardag vriendenboekje waarschoot week in beeld ziek zomer zonsondergang zonsopgang zou je liever?

Archief

Meta

  • Login
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Abonneer je op dit blog d.m.v. e-mail

Voer je e-mailadres in om je in te schrijven op dit blog en e-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Voeg je bij 102 andere abonnees

Volg Satur9's World

Voeg je bij 102 andere abonnees
©2025 Satur9's World | Aangedreven door SuperbThemes
 

Reacties laden....
 

    %d