Vaste rubriek op zaterdag: week in beeld. Een greep uit de telefoonfoto’s die ik maakte van zaterdagochtend tot vrijdagavond. Soms eens een foto door Meneertje Mertens. De laatste tijd ook vaker foto’s met de Nikon. Maar vooral foto’s van mijn telefoon.
De week begint heel aangenaam met een fietstochtje met Matroos Beek. Samen gaan we op zoek naar haar roots, en naar herinneringen aan familie in Bellem en omgeving. Ik maakte een ritje met een paar suggesties van Bea, en dat draaide heel goed uit. Haar verhaal over ons tochtje lees je op haar eigen blog: fietsen langs herinneringen. Ik ga er hier nog eens in het kort over.
Bellem heeft een heel mooi kasteel (niet toegankelijk voor bezoekers) met bijbehorend landgoed en kasteelhoeve.


Via de Craenepoel rijden we richting Hansbeke, het dorp met het mooie kerkje. Dit was improvisatie van mijn kant, maar ook in Hansbeke kent Bea veel plekjes.

Eerst even uitrusten bij Warme William voor de kerk. (foto door Bea)

Het vroegere café “De zoeten inval” houdt veel herinneringen vast.

Het kapelletje van de heilige Philomena is dan weer een fijne verrassing.

Via de vaart komen we weer op bekend Bellems terrein.

De kapel van het Pauwelsbos was dan weer onbekend voor Bea. Wat is het interieur van dit kapelletje mooi!

We rijden ook nog via de Berkenkapel, daar maak ik nu geen foto’s, maar hier vind je de laatste foto’s die ik er maakte: Bellem Vaart Noord en Berkenkapel.
Het was een heel aangenaam tochtje, ik denk dat we geen minuut gezwegen hebben, haha. We zijn kindred spirits en denken hetzelfde over de belangrijke dingen des levens. Er komen zeker nog tochtjes zoals dit: er zijn nog andere regio’s bij ons in de buurt waar herinneringen van Bea gestrooid liggen.
Als bedankje krijgen we wat Nederlandse lekkernijen.

En we drinken nog een goeie ouwerwetse filterkoffie op het terras van café De Hert.

Dinsdag fiets ik eens tot mij mijn ouders in Wondelgem. Het weer is prachtig, heerlijk fietsweer. Ik rij door via Evergem, zodat ik dat ellendige kruispunt van de N9 niet over moet steken. Maar dan is er natuurlijk een ander vervelend kruispunt (R4-Evergemsesteenweg). Maar dat gaat toch net iets vlotter. Voor ik in de razernij van het verkeer daar beland, zoek ik de boerenbuiten nog wat op, via gravel-, gras- en aardewegjes.



En er is nog een oud boerderijtje met een mooi kapelletje.

Woensdag ga ik eens tot bij Janna en het klein gespuis, maar veel verder dan een rare foto van het station van Waarschoot kom ik niet. (qua foto’s, qua reis kwam ik er wel).

Deze week ben ik ook aan het naaien, en ik vond eindelijk een makkelijke manier om te markeren waar knoopsgaten moeten komen. Als je een rijtje knoopsgaten maakt, moeten ze wel allemaal gelijk staan, niet? Washi tape to the rescue!

Voila, einde van week 34!



Zeg het eens?