Doorgaan naar inhoud
Menu
Satur9's World
  • Home
  • Wie
  • Waar
  • Contact
  • Privacybeleid
  • Insta-links
  • Leeslijst
Satur9's World

Pringpongen met taal

Geplaatst op 30 juli 2006

Gisteren naar een barbeque geweest van de collega’s van Nic, die samen in Brussel werken. Ze zijn allemaal tweetalig, alleen de echtgenote van één van hen spreekt enkel Frans. Als er Nederlands gepraat wordt, begrijpt ze in grote lijnen wat er gezegd wordt, alleen als het moeilijk wordt of heel snel gaat, moet ze vragen wat er gezegd wordt. En ik vond het fantastisch om te zitten luisteren hoe er naadloos geswitcht werd tussen Nederlands en Frans. Een zin in het Nederlands, een zin in het Frans. Soms een zin beginnen in het Nederlands, en ergens middenin doorgaan in het Frans. Of een Franse zin met een woord Nederlands ertussen, dan wel uitgesproken met een vet Frans accent. Gek ook hoe sommige Engelse woorden, als ze in een Nederlandse zin voorkwamen, netjes Engels uitgesproken werden. Kwamen ze in een Franse zin voor, dan werden ze verbasterd naar het Frans.

Pingpongspelletje met taal, heel mooi om aanhoren.

Verder was het fantastisch weer, en heeft Janna zich goed geamuseerd met de lieve honden en af en toe een duik in het zwembad.

Dit delen:

  • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Klik om op Pinterest te delen (Opent in een nieuw venster) Pinterest
  • Klik om te delen op X (Opent in een nieuw venster) X
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Verwante Berichten:

  • Geen verwante berichten

Zeg het eens?Reactie annuleren

Recente reacties

  • Matroos Beek op Domein Menas
  • rietepietz op Domein Menas
  • josiesstories op Van dag tot dag (10)
  • djaktief op Domein Menas
  • Jan K. alias Afanja op Domein Menas

Categorieën

  • Bloggen
  • Categorie vergeten
  • Creatief
  • Familie
  • Fietsen en wandelen
  • Foto's
  • Gent
  • Lekker
  • Leven en liefde
  • Lezen en luisteren
  • Reizen
  • Toogpraat
  • Ziek

Tagcloud

#projectblogboek #satur9sphotochallenge #wedraaiendoor 40 dagen bloggen 1000 vragen aan jezelf borstkanker breien camper camperlife corona destelbergen dilemma dilemma's fietsen foto challenge frankrijk gastblog gastblogger Gent haken holiday kanker lievegem lililove metastase naaien ontheroadagain op reis ottolove photo challenge pipalove Sint-Amandsberg tdf throwback thursday tour de france vakantie verjaardag vriendenboekje waarschoot week in beeld ziek zomer zonsondergang zonsopgang zou je liever?

Archief

Meta

  • Login
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.org

Abonneer je op dit blog d.m.v. e-mail

Voer je e-mailadres in om je in te schrijven op dit blog en e-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Voeg je bij 102 andere abonnees

Volg Satur9's World

Voeg je bij 102 andere abonnees
©2025 Satur9's World | Aangedreven door SuperbThemes
%d